Mobilne rutery LTE

L4GRouter mobilny to idealne rozwiązanie na udostępnianie bezprzewodowo połączenia internetowego dla innych urządzeń. Jest to najprostszy sposób na zapewnienie dostępu do sieci w podróży.

Mają swoją własną pojemnościową baterię i rozporządzają pakietem danych z włożonej do nich karty SIM wszystkich dostępnych operatów w Polsce jak i poza jej granicami.

Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie, ponieważ gdy znajdziemy się w miejscu gdzie LTE nie posiada wystarczającego zasięgu aby płynnie działać wtedy mamy możliwość wykorzystania sieci 3G.

Usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu świadczone przez operatorów sieci komórkowych stanowią coraz bardziej popularną i coraz częściej wybieraną przez abonentów metodę dostępową. Sieci komórkowe w Polsce oferują coraz większe pakiety danych za rozsądne ceny oraz większą przepustowość transmisji dla oferowanych usług.

Dodatkowe funkcje:

  • Huawei CarfiSlot kart pamięci – możliwości rozbudowy urządzenia o kartę microSD do 32 GB może służyć jako przenośny dysk zewnętrzny.
  • Slot karty sim – tworzy własną sieć Wi-Fi, do której można podłączyć wiele urządzeń jednocześnie.
  • Gniazdo micro USB – służy jako gniazdo ładowania urządzenia lub stałego podłączenia z komputerem.
  • Wyświetlacz – modem posiada ekran LCD TFT dzięki czemu jest wygodny w konfiguracji. Wskazuje poziom naładowania baterii, tryb pracy, zasięg sieci, stan sieci lub inne komunikaty. Na ekranie wyświetlane są takie dane, jak nazwa operatora, z którego usług korzystamy w danym momencie, wykorzystany transfer, nazwa sieci SSID, hasło, zasięg, liczba podłączonych urządzeń, liczba otrzymanych wiadomości, informacja o karcie microSD (czy znajduje się w slocie czy nie) oraz stan naładowania baterii.
  • Antena zewnętrzna – złącze do podłączenia zewnętrznej anteny celem poprawienia zasięgu GSM.
  • Panel WWW – mamy dostęp do panelu zarządzającego przez stronę internetową (wystarczy w przeglądarkę wpisać adres 192.168.0.1). Możemy tu, między innymi, podejrzeć statystyki wykorzystanych danych (szacunkowe), ustawić tryb sieci (preferowany 4G, tylko 4G, tylko 3G lub tylko 2G), zmienić hasło dostępowe do udostępnianej sieci, jak również odebrać lub wysłać wiadomość SMS.

 

Podczas pierwszego uruchomienia wystarczy włożyć kartę sim do routera i gotowe. Każdy, nawet najmniej zaawansowany użytkownik tego typu sprzętu, z konfiguracją tego produktu spokojnie sobie poradzi.